+380 96 604 3000

Приймальня

Разом до перемоги | Все буде Україна

Отримано дозвіл і розпочато будівельні роботи наймасштабнішого проекту міста у сфері водопостачання!

За 230 років існування Миколаєва, міста розташованого в гирлі річки Інгул, де вона впадає до Південного Бугу, правий берег міста залишався без централізованого водопостачання. Реалізація інфраструктурного проекту щодо створення належних умов для забезпечення правого берегу Бузького лиману якісною та безпечною питною водою 19,5 тис. людей (13 тис. мешканців мкр. Варварівка, 5 тис. мешканців мкр. Велика Корениха та 1,5 тис. мешканців мкр. Мала Корениха) постає пріоритетним завданням.  

Раніше водопостачання зазначених мікрорайонів здійснювалося за допомогою свердловин, але згодом воду з підземних джерел, згідно з лабораторними характеристиками, визначено як технічну (придатну для використання в технологічних процесах, але непридатну для пиття). Тому на даний час мікрорайон забезпечується питною водою з міських мереж, шляхом доставки її спеціалізованими автоцистернами. Однак вартість такої послуги в кілька разів дорожче, ніж звичайне водопостачання з мереж «Миколаївводоканал».

Перші ідеї будівництва дюкеру (трубопроводу під дном річки) в Варварівку виникли ще за радянських часів. Друга спроба впровадження проекту була у 2008 році, але прокладення дюкерного переходу передбачалось не в Варварівку, а в район Великої Коренихи. Відповідно до проекту, дніпровська вода (Миколаїв сьогодні на 100% забезпечується питною водою по водоводу «Дніпро - Миколаїв») мала забезпечувати потреби мешканців Варварівки, Великої та Малої Корених відразу. Однак вартість будівництва складала близько 25 млн. доларів і була непідсильною для міського бюджету.

Відродження соціально важливого проекту відбулось у минулому році. Компанією «ВіК» було розроблено і отримано позитивний висновок державної експертизи щодо проекту: «Нове будівництво дюкеру через річку Південний Буг та магістральних мереж водопостачання мікрорайону Варварівка у м. Миколаєві». Проектом передбачено будівництво дюкеру діаметром 400 мм (один із найбільших діаметрів дюкеру в Україні) двома нитками довжиною 1,2 км, продуктивністю 5,6 тис. кубометрів води на добу, та будівництво магістральної кільцевої системи водопроводу довжиною 10 км.

Загальна кошторисна вартість проекту склала – 78 млн. грн., що в еквіваленті становить приблизно 3 млн. доларів і в вісім разів дешевше за попередній проект. До того ж, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 р. № 365-р «Деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» виділено 20 млн грн. з державного бюджету України.