160
+380 512 60 43 00

Приймальня

Гідродинамічне очищення трубопроводів

Підготовка внутрішньої поверхні труби перед нанесенням на неї покриття є дуже важливим завданням при реконструкції трубопроводу. Поверхня труби повинна бути ідеально чистою і сухою, тому що тільки так може бути забезпечено максимальне зчеплення між захисним шаром, що наноситься, і трубою, що санується.

При механічних (традиційних) способах очищення трубопроводу іноді залишаються елементи забруднень, що може стати причиною відшарування захисного покриття від стін труб і, відповідно, неефективності всього процесу реконструкції.

В якості альтернативи механічним способам очищення ТОВ "ВіК Технології"  використовує технологію очищення труб під надвисоким тиском, використовуючи пристрій німецької компанії «HAMMELMANN», що розміщений у фургоні і може використовуватися як на території виробничих підприємств, так і в міських районах з щільною забудовою.

Робота даної установки базується на використанні поворотного введення з обертовими змінними головками, які використовуються для трубопроводів з різним діаметром.

При реконструкції підземних трубопроводів виділяють прямі ділянки до 150 м. На початку ділянки з трубопроводу вирізують невелику частину на півдіаметра. Довжина такого вирізу складає близько 1 метра.

Потім спеціальним насосом подається вода під тиском 10 - 12 атмосфер, а до фрези вона надходить перетворена в гідравлічний потік з тиском до 3500 атмосфер. Під дією реактивної сили води головка проходить по трубі. Повертається назад гідравлічна головка за допомогою лебідки, виштовхуючи насадкою брудну воду і залишки забруднень. У трубопроводі через спеціальне положення сопел створюється рівномірний щільний потік повітря, який і просушує внутрішню поверхню труби. 

схема гідроочищення труби Установка для гідроочищення трубопроводів може бути пристосована до різних вимог, тому що у неї регулюється велика кількість параметрів:

  • кількість сопел;
  • діаметр сопел;
  • відстань від сопел до внутрішньої поверхні труби;
  • швидкість обертання сопел;
  • кут нахилу сопел;
  • тиск струменя;
  • швидкість руху фрези.

Оператор, що керує установкою, може вибрати одну з спеціально розроблених програм залежно від поставлених завдань (очищення трубопроводу, очищення теплообмінника, очищення резервуарів, очищення корпусу судна, тощо). Контроль над процесом і якістю очищення труби проводиться методом телеобстеження. Ця технологія також застосовується в нафтогазовій галузі для очищення компресорних труб. Метод гідроочищення також використовується для видалення бітуму, ртуті, мінеральних покриттів та інших матеріалів з твердої поверхні.